Info@IranamZibast.ir

استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی با وسعتی معادل ۱۱۸,۸۵۱ کیلومتر مربع در شمال خاوری ایران واقع است و پنجمین استان از  نظر مساحت به شمارمیرود. این استان از شرق با افغانستان، از جنوب با استان خراسان جنوبی، از باختر با استان سمنان، از شمال باختری با استان خراسان شمالی و از شمال با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد.

طبق سرشماری عمومی سال ۱۳۹۰ جمعیت استان خراسان رضوی بالغ بر ۵,۹۹۴,۴۰۲ نفر بوده که معادل ۴,۳۱۱,۲۱۰ نفر آن در شهرهای استان ساکن هستند. نسبت جمعیت استان به کل جمعیت کشور معادل ۸% میباشد.

تقریبا سراسر استان خراسان رضوی را ارتفاعات به صورت پراکنده پوشش میدهد که بلندترین قله این استان کوه بینالود با ارتفاع ۳۲۱۱ متر میباشد. سایر ارتفاعات استان عبارتند از:

۱- کوه هزار مسجد با ارتفاع ۳۰۴۰ متر

۲- کوه چهل تن با ارتفاع ۳۰۱۳ متر

۳- رشته کوه های جغتای با ارتفاع ۲۸۵۸

۴- کوه الله اکبر با ارتفاع ۲۸۰۴

رودخانه های مهم مرزی و داخلی این استان عبارتند از:

۱- هریرود (رودخانه مرزی ایران، افغانستان و ترکمنستان) به طول ۱۱۲۰ کیلومتر (از سرچشمه تا ریزشگاه) که طول بخش مرزی ترکمنستان ۱۱۷ کیلومتر و بخش مرزی افغانستان ۱۰۷ کیلومتر را در بر میگیرد.

۲- کشف رود به طول ۳۰۰ کیلومتر

۳- کال شور سبزوار ۲۹۰ کیلومتر

۴- کال شور جوین ۲۴۰ کیلومتر

 

ارسال به Deliciousارسال به Diggارسال به Facebookارسال به Google Plusارسال به Stumbleuponارسال به Technoratiارسال به Twitterارسال به LinkedIn Telgram ارسال به

اطلاعات تکميلي

  • نقشه استان: نقشه استان

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور