Info@IranamZibast.ir

مسجد علامه ابهر

مسجد علامه در کنار بنای گنبد سلطانیه واقع شده است و تاریخ ساخت آن به دوره ایلخانان و تجدید بنای آن به دوره قاجاریه بازمی گردد.

مسجد جامع قروه

مسجد جامع قروه یکی از بناهای تاریخی ارزشمند شهرستان ابهر می‌باشد که در روستای قروه در کیلومتر 15 جاده ترانزیتی ابهر- تاکستان قرار دارد. این مسجد همانند مساجد دوران سلجوقی به سبک چهارطاقی ساخته شده و گنبد بسیار زیبایی بر اضلاع چهارگانه به واسطه چهار یلپوش استوار گردیده است. پلان…

مسجد جامع ابهر

 بنای اولیه مسجد ابهر بر حسب دست نبشته متأخری در محراب مسجد روی کاشی سال 90 هجری نوشته شده است.

صائین قلعه

تپه تاريخي صايين قلعه، به هزاره اول پيش از ميلاد تعلق دارد با وسعت 40×60 و ارتفاع 4 متر، در داخل محوطه امام ‌زاده يحيي (ع) قرار گرفته است.

روستای ویر

 روستای ویر یکی از روستاهای قدیمی و تاریخی استان زنجان است که آثار تاریخی بر جای مانده حاکی از آن است که این روستا در گذشته اهمیت و موقعیت درخور توجهی داشته است. این روستا از جنوب شرقی به کوه کنگ دره و از جنوب غربی به کوه ساری داش…

روستای قروه

روستای قدیمی قِروه از جمله روستاهای قدیمیه که ۳۰۰۰ سال قدمت داره، هنوز آثار و بقایای خانه هایی که در روی صخره ها واقع شده نمایانه.

تپه تاریخی قلعه تپه ابهر

محوطه تاریخی تپه قلعه در روستای قلعه در3 کیلومتری شمال باختری سلطانیه، در قسمت جنوب باختری چمن سلطانیه، به ابعاد 140×70 متر و به ارتفاع 15 متر قرار گرفته است.

بقعه پیر احمد زهر نوش

 آرامگاه مولانا قطب الدین احمد ابهری که در میان ایرانگردان و جهانگردان به نام پیر زهرنوش شناخته می‌شود در شهر ابهر به نام بقعه پیر معروف است.

امامزاده یحیی ابهر

امامزاده یحیی در دهستان صائین قلعه از توابع بخش مرکزی شهرستان ابهر، بر روی یک مکان تاریخی واقع شده است

امامزاده عبدالخیر

 امامزاده عبدالخير در غرب روستاي قروه از توابع شهرستان ابهر قرار دارد. طرح خارجي بنا عبارت از يك هشت ضلعي منظم به طول ۵/۵ متر و ارتفاع حدوداً دوازده متر است

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور