Info@IranamZibast.ir

سنگ نگاره های کوه مهرگان

سنگ نگاره های کوه مهرگان از جمله مکان های دیدنی در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان سراوان می باشد.

بر فراز کوه مهرگان که کوهی کم ارتفاع می باشد و در حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد بر روی صخره های نسبتاً صاف و هموار آن، نقوش فراوانی دیده می شود که از جمله مهم ترین موضوعات نقوش آن می توان به نقوش شکار حیوانات علف خواری همانند غزال، جبیر و بز کوهی اشاره کرد.

نقوش این حیوانات، همراه با انسان هایی سوار بر اسب است، نقوش سمبلیک و نمادین اثر پا و دست و همچنین نقوش شطرنجی زمین های زراعی و نیز آثاری از نقوش انسانی یا حیوانی همچون نقش دو انسان در حال گفت وگو با یکدیگر و یا نقش یک بز و یک غزال یا جبیر نیز در میان سنگ نگاره های کوه مهرگان به چشم می آید.

ارسال به Deliciousارسال به Diggارسال به Facebookارسال به Google Plusارسال به Stumbleuponارسال به Technoratiارسال به Twitterارسال به LinkedIn Telgram ارسال به

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور