Info@IranamZibast.ir

دومین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در خراسان جنوبی

دومین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان های شرق کشور با حضور مسئولان در بیرجند افتتاح شد. به گزارش خبرنگار مهر، حسن رمضانی عصر جمعه در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهارکرد: این نمایشگاه با حضور هنرمندانی از استان های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان حضور دارند.  وی گفت: در این نمایشگاه هنرمندان در قالب ۱۰۵ غرفه آثار خود را به نمایش گذاشته اند.  وی از برگزاری دوره های آموزشی رایگان برای هنرمندان و علاقمندان به هنرهای دستی در مدت برگزاری این نمایشگاه خبر داد و افزود: همچنین دانشکده سپیده کاشانی بیرجند در این نمایشگاه غرفه ای دارد که کار بسته بندی صنایع دستی را به رایگان برای خریداران انجام می دهد. رمضانی با بیان اینکه ۱۱ شهرستان استان در این نمایشگاه حضور فعال دارند، تصریح کرد: بیشترین غرفه ها مربوط به هنرمندان شهرستان بیرجند و قاین است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: این نمایشگاه ۱۹ تا ۲۳ آذر در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند برای حضور علاقمندان دایر است. وی ادامه داد: تلاش ها برای احیا صنایع دستی و استفاده از آن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال از سوی بسیاری از دستگاه ها دنبال می شود. رمضانی با بیان اینکه توجه به صنایع دستی دیگر تنها دغدغه سازمان میراث فرهنگی نیست، افزود: دستگاه هایی از جمله فنی و حرفه ای، بسیج سازندگی، زندانها، کمیته امداد و بهزیستی در این زمینه ورد داشته اند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی عنوان کرد: ۸۰ رشته صنایع دستی در استان شناسایی شده که از این تعداد ۴۰ رشته فعال است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور