Info@IranamZibast.ir

آبشار کاسه رود

 آب شیرین و گوارا و خنک چشمه کاسه رود در دره ای به نام دره فورگ جریان داره و در مسیر خود آبشار های متعددی پدید آورده و خزه های سبز رنگ و چسبیده به سنگ رو سیراب می کنه ،کاسه رود چشمه ای روانه که نیزار های پر پشت و درختان بید زیادی در عمق خود داره.

این چشمه در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب شرقی داراب و در دل کوه های سر به فلک کشیده جاریه که با گذشتن از بستر چهار کیلومتری در مسیر زیباترین پل هوایی کشور قرار داره و مجموعه ای کم نظیری پدید آورده. پلی که دارای چهار دهانه ۳۵ متری و ارتفاع ۸۴ متر به صورت قوسی بین دو تونل به طول های ۳۵۸ متر و ۲۷۸ متر قرار داره و جنس آن از بتون بوده و روی آن از پلاستیک فشرده هم استفاده شده. کاسه رود غنی و پر آب با چشمه های بالا دست هم ترکیب می شه و بخشی از اراضی دشت حاصلخیز فرگ را سیراب می کنه. از دیگر جاذبه های کاسه رود چشمه پنجعلیه که نیزار های درهم پیچیده، آن را در برگرفتن و تک درخت نخل پنجعلی هم همچنان پابرجا و استوار مونده و گردشگران می تونن با سفر به این منطقه از زیبایی های آن لذت ببرن

ارسال به Deliciousارسال به Diggارسال به Facebookارسال به Google Plusارسال به Stumbleuponارسال به Technoratiارسال به Twitterارسال به LinkedIn Telgram ارسال به

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور