Info@IranamZibast.ir

غذاهای محلی

 کباب بروجرد کباب بروجرد یکی از غذاهای دلپذیراست که طعم خوب آن زبانزد مردم استان شده و به نوعی یکی از باکیفیت ترین کباب های ایران محسوب می شود.در بروجرد کباب های مختلفی مانند کوبیده، برگ وچنجه همراه با نان سنگک، دوغ محلی و سبزی ها خاطره ماندگاری در ذهن مردم به جا گذاشته است.

آش گوشت خرم آباد

آش گوشت یا زیر برنجی یکی از غذاهای رسمی و محلی خرم آباد محسوب می شود مردم این منطقه در اکثر جشن های عروسی سایر مراسم ها از آن استفاده می کنند.زیر برنجی یا همان چلو گوشت غذای موردعلاقه بسیاری از مردم شهر خرم آباد است و در مراسم ها آش گوشت را در سینی بزرگی که به اصطلاح لُری به آن مجمع می گویند می کشند.

آش شله ماش دورود

آش شله ماش یکی از غذاهای محلی شهرستان دورود است که برای تهیه آن از لوبیاچیتی، ماش، عدس، برنج، پیاز، آب گوشت، کشک، زعفران نعناع داغ درست می شود.

آش کلونک الیگودرز

درتر منطقه ای با توجه به اقلیم شرایط جغرافیایی غذاهای متنوعی طبخ می شود ، برای نمونه آش کلونک یکی از غذاهای سنتی شهرستان الیگودرز است که فقط فصل بهار دراین منطقه طبخ می شود.

آش کلونک الیگودرز از گیاه که به طور خودرو در فصل بهار در این منطقه می روید تهیه می شود طرفداران زیادی دارد.

دلمه برگ مو بروجرد

دلمه برگ مویکی دیگر از غذاهای خوشمزه شهرستان بروجرد است که برای تهیه آن علاوه بر مواد معمول دلمه از باقلا، ماست و روغن حیوانی استفاده می شود.

شامی کوو خرم آباد

شامی کوو یکی از غذاهای محلی خرم آباد، همان شامی است فقط در طبخ آن علاوه بر گوشت چرخ کرده، سیب زمینی و تخم مرغ از رب انار، سبزی های معطر مغز گردو هم استفاده می شود.

آش ترخینه (کشکینه) به عنوان یکی از غذاهای سنتی لرستان از مخلوط گندم دوغ خشک تهیه و در روزهای سرد سال از آن استفاده بیشتری می شود.

سُغدو

سُغدو یکی دیگر از غذای محلی است که با برنج، شکمبه گوسفند، آلوبخارا، گردو، روغن، آب و ادویه درست می شود و برای تهیه آن مواد را در شکنبه به ریخته و آن را با نخ و سوزن می دوزند و با حرارت ملایم می پزند.

گله ریزه بروجرد

گله ریزه به عنوان یکی از غذاهای سنتی بروجرد از گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، نخود، پیاز، آرد نخود یا گندم، رب گوجه فرنگی، نمک و سبزی خشک معطر تهیه می شود.

خورش کلیه ترش

یکی دیگر از غذاهای محلی لرستان خورش کلیه ترش است که برای طبخ آن از گوشت گوسفند، سیب زمینی، رب انار، پیاز، نمک، زردچوبه وفلفل تهیه می شود.

آش دوغ لُری

آش دوغ لری از غذاهای خوشمزه محلی است که طرفداران زیادی دارد مردم این منطقه برای تهیه آن گوشت چرخ کرده، جو، نخود، سبزی، برنج استفاده می کنند.

آش پرشکه

آش پرشکه یکی از غذاهای گرم لرستان است و مردم معمولاً در روزهای سرد سال بیشتر آماده می کنند و برای پخت آن از عدس، سبزی بلوک، آرد گندم، کشک، نمک و ادویه استفاده می شود.

دنو رو

دو رو (آش دندانی) درواقع نوعی سوپ یا آش لری است که مردم لرستان به نشانه شادی روییدن اولین دندان کودکشان درست می کنند و اعتقاددارند که اگر این آش همان موقع روییدن دندان کودک پخته نشود در بزرگ سالی دچار دو بچه می شود.

پختن این نوع غذا برای مردم این منطقه بیشتر جنبه آیینی دارد و پس از درست کردن دو رو به نشانه جشن و شادی مقداری از آن را به همسایه هدیه می دهند و در عوض همسایه نیز به منزله سلامتی نوزاد هدیه ای به کودک می دهد.

مردم لرستان برای پخت دو رو از گندم، لوبیا، نخود، عدس باقلا استفاده می کنند.

چزنک رغو

این غذا از نان فطیر و روغن حیوانی درست می شود و برای تهیه آن خمیر آبکی و نرم را روی ساج یا تاوه با دست پهن می کنند تا برشته شود.

بعد از پشت ورو کردن، نان داغ آماده شده را بلافاصله داخل ظرفی قرار می دهند چند قاشق روغن حیوانی به همراه شیره یا خاکه قند به آن اضافه می شود.

نان گرده لرستان

گرده یکی دیگر از نان های سنتی مردم لرستان است که برای پخت آن از آرد، پیاز نگینی ُخردشده، زردچوبه، رازیانه، نمک، آب استفاده می شود.

ناهید رشیدی کارشناس مردم شناسی میراث فرهنگی لرستان در رابطه با غذاهای محلی لرستان اظهار داشت: اولین غذای معروف لرستان کباب است و از طرفی کباب کوبیده بروجرد از قدیم الایام خوراک مرسوم مردم لرستان بوده است.

ترخینه

وی با اشاره به دیگر غذاهای سنتی لرستان افزود: ترخینه (کشکینه) یکی از غذاهای خوش طعم این منطقه است که برای سرماخوردگی نیز بسیار مفید است.

ارسال به Deliciousارسال به Diggارسال به Facebookارسال به Google Plusارسال به Stumbleuponارسال به Technoratiارسال به Twitterارسال به LinkedIn Telgram ارسال به

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور