Info@IranamZibast.ir

یخچال نیمور

 این یخچال در یک کیلومترى غرب نیمور نرسیده به میدان سنگ واقع شده است. این بنا تنها یخچال از یخچال‌هاى موجود در محور خمین – دلیجان – محلات است که همچنان پا بر جا مانده، ولى کارکرد اصلى خود را از دست داده است.

یخچال مهدی آباد

 یخچال مهدی آباد واقع در خورشیدآباد شهرستان زرندیه یکی از بناهای تاریخی شهرستان محسوب می شوداین بنا مربوط به دوره قاجار است.

میل نراق

 میل نراق در استان مرکزی در ۷ کیلومتری شرق نراق قرار دارد. این میل مخروطی شکل است و از مصالحی مثل سنگ و ملاط ساروج در ساخت آن استفاده شده است، و داخل این مکان از گچ بناشده است. میل نراق متعلق به دوره صفویه است

محوطه تاریخی خورهه

 بنای باستانی خورهه محلات استان مرکزی این بنای تاریخی از جاذبه های گردشگری شهر محلات استان مرکزی می باشد. حفاریهای باستان شناسی در خورهه در تابستان 1955 میلادی بعمل آمد ، اداره باستان شناسی ایران تصمیم به انجام این حفاری گرفت تا ساختمان آنرا آشکار و نظر هرتسفلدد مبنی بر…

محوطه تاریخی الویر

 محوطه تاریخی الویرروستای "الویر" در هفتاد کیلومتری شمال غرب ساوه، در بخش خرقان قرار دارد و یکی از روستاهای باستانی منطقه محسوب می شود.

مجسمه عمرو یا عمره

 مجسمه عمرو در نزدیکی غار شاه بلبل واقع است و عوامل طبيعي (باد وباران) تا حدزيادي موجب فرسايش اين مجسمه شده است.

کتیبه های تنگه چکاب

 کتیبه های تنگه چکاب"هفتاد قله" بین چهار شهرستان اراک، خمین، محلات و دلیجان، در فاصله بیست وپنج کیلومتری شرق اراک قرار دارد.

کاروانسرای شاه عباسی

 بنای فوق واقع در روستای کاروانسرا در حاشیه غربی رشته کوههای هفتاد قله و در 35 کیلومتری شهر اراک به دلیل بی توجهی میراث فرهنگی نسبت به حفظ این اثر تاریخی، در حال ویرانی است.

کاروانسرای دودهک

 کاروانسرای دودهک در شمال شرقی محلات، در مجاورت ساحل شرقی رودخانه قم رود و در مسیر جاده دلیجان به دهستان خورهه (نزدیک جاده آسفالته قم به دلیجان) قرار داره.

کاروانسرای باغ شیخ

 کاروانسرای باغ شیخ (عبد الغفار خان) مربوط به دوره زند است و در ۸ کیلومتری جاده ساوه استان مرکزی، مجاور روستای باغ شیخ واقع شده. این اثر در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۵۴ با شماره ی ثبت ۱۱۸۵ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور