Info@IranamZibast.ir

پیست اسکی پاکل، شازند

 پیست اسکی شازند در موقعیت جغرافیایی N334816 E491838 در استان مرکزی واقع است.

پیست اسکی شازند (پاکل) با فاصله حدود 25 کیلومتر از شهرستان شازند و 55 کیلومتر از اراک  مکانی مناسب و جذاب برای ورزش اسکی  و تفریحات زمستانی است. این پیست در ارتفاعات پلنگ در و در نزدیکی به روستای پاکل قرار دارد. این منطقه به دلیل وجود ارتفاع مناسب دارای زمستان زود هنگام و بارش سنگین برف است.برخورداری از پیست اسکی به طول 600 متر با سه دستگاه تله سیژ ،رستوران، تجهیزات برفروبی و ساختمان اداری فضای ورزشی و تفریحی مناسبی را ایجاد کرده است . این پیست در ارتفاع 2760 متری از سطح دریا قرار گرفته و طبیعت بکر مناطق و روستاهای اطراف آن فرصتی استثنایی را از تابلوهای زیبای طبیعی در فصل زمستان فراروی گردشگران می گذارد

گردنه روستاي پاکل شازند واقع در جنوب شهر شازند محل پيست اسکي پاکل مي باشد. اين پيست از شازند 20 و از اراک 55 کيلومتر فاصله داشته و در کنار جاده آسفالته شازند به هندودر قرار گرفته و داراي ساختمان اداري و رستوران مي باشد. ارتفاع پيست حدود 1200 متر و طول آن 5 کيلومتر و داراي خط تله کابين اسکي نيز مي باشد. اين پيست در حال حاضر (در فصل زمستان و بهار ) فعال و مورد استفاده علاقه مندان قرار ميگيرد. پیست اسکی شازند در سال 1370 بخ بهره برداری رسیده است. این تفرجگاه ورزشی در ایام هفته بخصوص در روزهای پنجشنبه و جمعه پذیرای هزاران نفر از علاقمندان به ورزش اسکی است. موقعیت طبیعی و جغرافیایی خوب پیست اسکی پاکل موجب شده است علاوه بر مردم استان مرکزی علاقمندان به ورزش اسکی از  استان های همجواراین استان  مانند همدان و لرستان و حتی سایر نقاط کشور به شهر آستانه  مسافرت و از امکانات و تجهیزات این پیست بهره گیرند.

ارسال به Deliciousارسال به Diggارسال به Facebookارسال به Google Plusارسال به Stumbleuponارسال به Technoratiارسال به Twitterارسال به LinkedIn Telgram ارسال به

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور