Info@IranamZibast.ir

دشتهای استان مرکزی

 دشت ساوه دشت ساوه به وسعت 1400 کیلومتر مربع، از جمله دشت‌های حاصلخیز شهرستان ساوه در استان مرکزی می‌باشد. این دشت از جنوب شهر ساوه شروع شده و تا ارتفاع 1000 متری کشیده شده و شهرهای غرق‌آباد، ساوه و شهر صنعتی را در خود جای داده است. این دشت به دلیل برخورداری از خاک بسیار حاصلخیز، محل تولید بسیاری از محصولات کشاورزی و باغی است.

دشت نوبران

دشت نوبران به وسعت 1550 کیلومتر مربع از دیگر دشت‌های حاصلخیز شهرستان ساوه در استان مرکزی می‌باشد.

دشت خشکرود

دشت خشکرود یکی از دشت‌های استان مرکزی در بخش مرکزی شهرستان زرندیه می‌باشد که در حوالی رودخانه شورچای قرار دارد. این دشت زیستگاه مناسبی برای انواع پرندگان شکاری محسوب می‌شود.

دشت اراک

دشت اراک دشت وسیعی است در استان مرکزی که شهر اراک را به عنوان مرکز استان در خود جای داده است. دشت اراک از شمال به کوه‌های خلجستان و از جنوب به کوه‌های کمره محدود شده و به وسیله جویبارهایی که از این کوه‌ها سرچشمه می‌گیرند، مشروب می‌شود.

دشت انجمن

دشت انجمن با ارتفاعی در حدود 1550 متر، دشت وسیع و نسبتاً حاصلخیزی است که در شمال منطقه وفس شهرستان کمیجان استان مرکزی قرار دارد

ارسال به Deliciousارسال به Diggارسال به Facebookارسال به Google Plusارسال به Stumbleuponارسال به Technoratiارسال به Twitterارسال به LinkedIn Telgram ارسال به

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور