Info@IranamZibast.ir

موزه هنرهای معاصر صنعتی

یکی از زیباترین و بزرگترین موزه های ایران که واقع در جنوب شرقی ایران در شهر کرمان است ، موزه هنرهای معاصر صنعتی نام دارد . این موزه ی زیبا و ارزشمند حدود 80 سال پیش توسط مردی نیکوکار به نام حاج اکبر صنعتی زاده برای برای کودکان یتیم و…

موزه شهید باهنر

آدرس: ایران - کرمان - کرمان خیابان شهید باهنر، خیابان شهید ایرانمنش، جنب هیئت عزاداری تکیه محله

موزه سنگ گنبد جبلیه

نقل قول جالبی که درباره ساخت این بنا گفته می شود بیشتر به افسانه می ماند؛ می گویند آنچه مانع از تخریب این بنا پس از قرن ها شده وجود شیر شتر به جای آب در ترکیب مصالح آن بوده است اما ظاهراً این داستان حقیقت نداشته و این شاهکار…

موزه سکه

موزه سکه یکی از بزرگ‌ترین و ارزشمندترین مجموعه سکه‌های قدیمی از 2700 سال قبل تاکنون است. این موزه در سال 1342 خورشیدی به همت تیمسار آق اولی؛ مدیرعامل وقت بانک سپه و به منظور حفظ میراث فرهنگی کشور تأسیس شد. سکه‌های این مجموعه توسط شیرین ملکزاده بیانی؛ یکی از سکه‌شناسان…

موزه زرتشتيان کرمان

تاريخچه موزه انديشه اوليه بناي اين موزه در سال 1362 همراه با تأسيس کتابخانه انجمن بنياد توسط آقاي مهران غيبي که به عنوان آموزگار ديني کلاس‌هاي زرتشتيان در کرمان مشغول به تدريس بود به همراهي آقاي دکتر پرويز خشنودي رئيس انجمن آغاز گرديد.

موزه دفاع مقدس

موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مـقاومت به عـنوان محلی برای ارائه بخش اندکی از حماسه ملت غیور ایران در دوران انقلاب و دفاع مقدس در کنار مجموعه های بزرگ فرهنگی شهر نظیر باغ کتاب تهران، کتاب خانه ملی ، فرهنگستان های جمهوری اسلامی ، باغ هنر، تهران سرای قرآن…

مسجد وکیل بم

آکاایران: این بنا در کنار قیصریه زردشتیان و در جوار حمامی به همین نام در شهرستان بم واقع گردیده و در زمان حکومت محمد اسماعیل خان وکیل الملک بر کرمان ( 1277-1248 ه . ق ) ساخته شده است .

 مسجد ملك (امام خمينى)

مسجد ملک از نوع مساجد چهار ايوانى و يکى از بزرگترين مساجد کرمان است. قدمت اين مسجد به قرن پنجم هجرى يعنى زمان سلجوقيان مى‌رسد.

مسجد کوچک ارگ بم

مسجد کوچک ارگ بم اين بنا در بخش غربي ارگ بم و در ادامه کوچه هاي پشت بازار واقع گرديده و دو بادگير قرينه آن از فاصله دور قابل مشاهده است .

مسجد قلعه سنگ سيرجان

بقاياي اين مسجد در 12 كيلومتري جنوب شرقي شهرستان سيرجان ، مجاور صخره اي سنگي و بقاياي قلعه اي قديمي واقع گرديده و بر اساس كتيبه موجود ، از آثار دوره مظفري – 789 ه . ق – است .

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور