Info@IranamZibast.ir

جواهر دشت

جواهر دشت، جواهری است در شرق استان گیلان که در شهر رودسر واقع شده است. جواهر دشت در 26 کیلومتری منطقه سیاهکلرود قرار گرفته است. منطقه‌ای بکر با آب و هوای پاک و به دور از هرگونه آلودگی. طبیعت بکر و هوای پاک، همه‌ی این ها باعث شده‌اند تا گردشگران و مسافران به این ناحیه جذب شوند. البته جواهر دشت یکی از تور های مورد علاقه مسافران شرکت ایران دهکده است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. برای رفتن به جواهر دشت از سیاهکلرود سوار بر جیپ می‌شویم و به آرامی راهی جواهر دشت می‌شویم. راهی که 2 ساعت به طول می‌انجامد.

جواهر دشت در ارتفاع حدود 2000 متری از سطح دریای خزر قرار گرفته و زمستان های برفی و بارش های شدید باعث می شود که جواهردشت در زمستان خالی از انسان بشود.

جواهر دشت در گویش گیلکی جوردشت خوانده می‌شود به معنای بالادشت یا به عبارتی جایی که بالا است و واقعا هم همینطور است

جواهر دشت آب لوله کشی ندارد و مردم آن منطقه آب نوشیدنی خود را از چشمه های اطراف تامین می کنند. یکی از زیبایی های این منطقه وجود ابرها در بالای سر شما می‌باشد. به گونه‌ای که در ابرها پرواز می‌کنید.

در ضلع جنوبی جواهردشت قله بلند و زیبای سماموس وجود دارد با ارتفاعی 3260 متری. برای رسیدن به قله سماموس وجود یک راهنما از محله به همراه گردشگران و مسافران لازم می‌باشد تا آنان راه را گم نکنند

ارسال به Deliciousارسال به Diggارسال به Facebookارسال به Google Plusارسال به Stumbleuponارسال به Technoratiارسال به Twitterارسال به LinkedIn Telgram ارسال به

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایــرانم زیبــاست

برآنیم تا با فراهم آوردن بستری مناسب، زمینه های رشد و رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم کنیم.
در این راه، با به حرکت درآوردن چرخ های صنعت گردشگری و فرآیند سازی ارتباط موثر و پیوسته تصمیم سازان و تصمیم گیران عرصه گردشگری، شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و در نهایت رشد و توسعه و بالندگی ایران اسلامی خواهیم بود.
برای نیل به این هدف استراتژیک و ملی، بی شک نهاد ها و سازمان های دولتی از یکسو، سرمایه گذاران و فعالان عرصه گردشگری، هتل ها و مراکز سیاحتی، آژانس های مسافرتی و ... از سوی دیگر نقشی بی بدیل خواهند داشت.

با ما در تماس باشید

 

شماره تماس:

  02166880893

  09120241707

پست الکترونیک:

info@iranamzibast.ir

support@iranamzibast.ir

 
 کانال رسمی ایرانم در لنزور